פרוטוקול מנהלת הארזים 3.2.2015

 

לוגו הארזים

 

פרוטוקול ישיבת מנהלת הארזים 3/2/2015 מתנ"ס בית הכרם

נוכחים:

חברי מנהלת: עדו רעם, שלי ואלדד פרדו, ישראל ואיטה גנץ, מאיר לוי, איתמר אלבז, צחי וחנה ויטלזון, אלדד אספיר, מימי שחם, יוסי תורג'מן, ניר חסון.

רן אוהב ציון, מנהל הפרויקט מחברת אהוד תייר שמנהלת את הפרויקט מטעם חברת מוריה.

אורי שכטמן, עובדת סוציאלית קהילתית שתלווה את הצד החברתי – קהילתי של הפרויקט מטעם חברת מוריה.

מהלך הפגישה:

1. עדו רעם מציג את רן ואור שכטמן.

2. רן מעדכן כי במהלך החודש האחרון נערכו מספר לא מועט של פגישות עם גופי התכנון.

הנקודות החשובות בשלב זה הן:

א.    שיתוף הפעולה עם חברת החשמל לא יצא לפועל והמגרש שלהם לא יהיה חלק מהתוכנית.

לדברי רן, אבן הנגף העיקרית הייתה שעם התמשכות המו"מ בין החברה לבין המנהלת התברר שחברת החשמל לא יכולה להבטיח שבסוף הדרך יוכל יזם התוכנית (שיבחר על ידי המנהלת) לעבוד במגרש של חברת החשמל ללא מכרז. כלומר, אחרי שהתוכנית תאושר ונמצא יזם מטעמנו הוא יאלץ להתמודד במכרז על הקמת יחידות הדיור במגרש חברת החשמל. מבחינת פרויקט הארזים הדבר לא אפשרי וממילא אפשר להתקדם גם ללא חברת החשמל.

לדברי רן, "אנחנו לא סוגרים את הדלת  אם הם ירצו להצטרף לתוכנית בשלב מאוחר יותר זה אפשרי אבל אנחנו לא מחכים להם ומתקדמים".

ב. ועדת ההיגוי העירונית של הפרויקט, שמתכנסת פעם בחודש, ביקשה לבחון חלופה להסטת כל הבינוי בתוכנית קרוב יותר לדרך איש שלום, במקום בצמוד לרחוב הארזים. למרות שהתנגדנו לרעיון, העירייה עמדה על דעתה שנבחן את החלופה הזו d'ici. בחנו אותה, הצגנו אותה והיא נפסלה. זה דבר שמקל עלינו.

ג. נושא התחבורה הוא קריטי לתוכניתומושקע מאמץ רב בפתרון הבעיה של כניסה ויציאה מהפרויקט. הרעיון המקורי היה להסתמך על דרך איש שלום, אך התעוררו קשיים בשל דרך איש שלום "כביש עורקי", בהגדרות אגף תחבורה של העירייה ו"כביש אדום" בהגדרות המשטרה.

על כן, נבחנות מספר חלופות, כולל שימוש ברחוב הארזים כדרך הגישה העיקרית לבתים.

רן הציג מספר חלופות לתכנון דרכי הכניסה והיציאה מהפרויקט והסביר את היתרונות והחסרונות של כל פיתרון.

לדבריו, בשלושת השבועות הקרובים יערכו ישיבות בהשתתפות מהנדס העיר יחד עם הדרגים הבכירים בעירייה ובלשכת התכנון המחוזית בכדי לקבל החלטה על הפיתרון המועדף.

3. איתמר אלבז שאל האם לאור יציאת חברת החשמל מהתוכנית עדיין ניתן לדבר על תוכנית "בינוי – פינוי" (כלומר, ששלב בניית המבנים יקדים את שלב הפינוי).

רן השיב ש"הנדסית זה אפשרי אבל מוקדם לדון בכך".

4. העו"ס אורי שכטמן הציגה את עצמה: "במקור מעמק חפר, שנת שירות בגרעין נח"ל, למדתי עו"ס קהילתית באוניברסיטה עברית. כיום עובדת קהילתית בשכונת הקטמונים שם עובדת בפרויקט של הצמחת מנהיגות דרך ועדי הבתים ובאמצעות מעבר מדירה לדירה ושיחות עם הדיירים".

"מאוד שמחתי שיש לי את ההזדמנות לעסוק בפרויקט כמו שלכם, גם מבחינת ההתחדשות העירונית שעתידה להשפיע על העיר וגם כי אתם מציגים מודל מדהים של אנשים שמרימים פרויקט כזה. עברתי על האתר שלכם, הפרוטוקולים, השקיפות. זה דברים שצריכים ללמוד בכל העיר. אני שמחה לקחת בזה חלק".

לדברי אורי בכוונתה לערוך מיפוי של בעלי הדירות.

המיפוי יעשה בשיחות אישיות עם כל בעלי הדירות במטרה לשמוע את הציפיות והצרכים.

אורי תסייע למנהלת בקשר רציף עם בעלי הדירות ותהיה כתובת לשאלות.

בתום הישיבה הציגה אורי טיוטה לשאלון שיהווה את הבסיס לשיחות עם הדיירים.

 

רשם: ניר חסון

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*