עיקרי התוכנית – תרשימים ראשונים

שלום לכולם,
אנחנו שמחים להציג תרשימים ראשונים של התוכנית. בתקווה שהם יסבירו טוב יותר את הרעיון. 
התרשימים לקוחים מתוך מצגת שהוכנה במשרדו של האדריכל קרלוס פרוס ושהוצגה בפני העירייה וגורמים נוספים. 
זכרו כי מדובר בתרשימים ראשוניים מאוד והתוכנית צפויה להשתנות רבות במהלך הדרך, אך התרשימים יעילים בהבנת העיקרון. 
1. קונספט כללי של התוכנית. המבט הוא מכיוון צפון לדרום. מימין רחוב איש שלום ובמרכז רחוב הארזים, הקוביות הלבנות הן המרכז המסחרי של היום. כפי שניתן לראות על כל חלקה יבנו 3 מבנים. מבנה אחורי גבוה יחסית (ראו הסברים על גובה הבניינים בהמשך), ושני מבנים נמוכים בגובה של 6 קומות על קו הרחוב. כביש גישה לחניה יבנה בין הבניינים הגבוהים לגן הציבורי שמעל דרך איש שלום. על פי התרשים כאן, המבנים הצהורים יחליפו את בניין 14, הכתומים את 12, הכחולים זה בניין 10 והירוקים – בניין 8. 
2. מבט בחתך – כך יראה בניין טיפוסי לדוגמה בחתך. שימו לב שהאדריכל מציע מספר אפשרויות ל"מכפילים". כלומר, כמה שטח בנוי יש לבנות כדי להצדיק את התוכנית מבחינה כלכלית? מכפיל 3 למשל, משמעותו שעל כל מטר בנוי שיהרס יש לבנות 3 מטרים חדשים, אם סך כל הדירות שלנו הן 1000 מטרים , אז סך כל הפרוייקט החדש יהיה 3000 מטרים. במכפיל3, כפי שניתן לראות, יהיה גובה הבניינים האחוריים (הקרובים לפארק)  9 קומות בלבד (6 קומות מעל גובה הרחוב ועוד 3 קומות מתחתיו). מכפיל 3.5 ידרוש בניין של 9 קומות ומכפיל 4 ידרוש בניין של 11 קומות. גובה הבניינים הקטנים שעל הרחוב לא משתנה! חשוב להדגיש, החישובים הם על פי מטרים רבועים בנויים ולא על פי מספר הדירות. החישוב הזה גם נכון יותר כלכלית (כי בסופו של דבר "המוצר" אותו מוכר היזם הוא מטרים בנויים) וגם מאפשר גמישות רבה יותר בתכנון. 
  

  
3. מראה כללי של הרחוב מכיוון איש שלום, על פי מכפיל 3:4. מאותה הזוית, על פי מכפיל 3.5, תוספת של 2 או 3 קומות לבניינים הגבוהים מאחור:

4. התוכנית – מצב מוצע והשלבים השונים. (מתנצלים על האיכות, ננסה לשפר בימים הקרובים). 
נשמח לתגובות או הערות, 
בברכה, 
מנהלת הארזים 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*