חוזר עדכון לבעלי הדירות, מספר 10  – ינואר 2015

 לוגו הארזים

שלום רב,

אנו מבקשים בזאת לשתף אתכם בהתקדמות בפרויקט :

 עיקרי הדברים שנעשו עד כה –  ינואר 2015

האדריכל, קרלוס פרוס עובד על גיבוש התוכנית לתב"ע. הגשה ראשונית צפויה בחודש אפריל 2015. בהמשך יערכו מפגשים עם בעלי הדירות בהם תוצג התוכנית להתייחסות.

חברת מוריה אשר מקדמת עימנו את הפרויקט מינתה את מר רן אוהב ציון מחברת 'אהוד תייר' כמנהל הפרויקט. פרטים על חברת 'אהוד תייר' אפשר למצוא באתר החברה:  www.tayar-eng.co.il.  המשרד מלווה פרויקטים משלב הרעיון ועד לקבלת המפתח כולל : ביצוע פרויקט מול תכנון, לו"ז, איכות ביצוע וסיוע לדיירים בתהליך בחירת יזם. מידי חודש מתקיימות ישיבות עבודה מסודרות במשרדי חברת מוריה בין נציגי המנהלת ומנהלת הפרויקט לקידום, תיאום וסנכרון העבודות.

התקציב שאושר לפרויקט ממשרד השיכון עובר דרך מוריה כחברה מבצעת לביצוע התכנון כאשר בשלב א' בו אנו נמצאים כעת מתכננים לתב"ע ובשלב ב' מבצעים תכנון מפורט של כל דירה ודירה.  כמו כן, חתמה חברת מוריה על חוזי העסקה עם מספר יועצים המלווים את הפרויקט.

בנוסף, נשכרה עובדת סוציאלית קהילתית הגב' אור שכטמן ע"י מוריה, אשר תלווה את בעלי הדירות בתהליך.  גב' שכטמן תיפגש עם בעלי הדירות על מנת להכירם, ללמוד את צרכיהם ולענות על שאלות.

חברת חשמל – לאחר מספר פגישות סוכם כי התכנון בשלב זה יהיה ללא החלקה שלהם אך יתכן ויצורפו בהמשך.

 

השאלות שמעניינות את כולנו…

מהם השלבים העיקריים בדרך להיתר הבניה המיוחל?

(א) תכנון תב"ע מפורטת (כ-6 חודשים).

(ב) הפקדה ודיונים סטטוטוריים למתן תוקף (כ-12חודשים)

(ג) הגשת תוכניות להיתר בניה (כ-12 חודשים). כל המועדים הם עוקבים (לא במקביל).

באיזה שלב תיבחר חברת הבניה (היזם) שתבצע את הפרויקט?

בסמוך להפקדת התב"ע, לאחר שנדע בוודאות פרטי התכנית בטרם תינעל ורמת הפיתוח נקדם הליך בחירת יזם. בתהליך זה נסתייע ביועץ משפטיי, ובמשרד הניהול.

מתי צפוי לעלות "טרקטור" על השטח?

התחלת עבודות הבניה ושלביות הבניה , לאחר קבלת היתר בניה.

כיצד יתנהלו עבודות הבניה?

שלב ראשון – בנייה בחלקות הפנויות כשנתיים וחצי. שלב שני – הריסת הבניינים הקיימים (ישנים), לאחר העברת בעלי הדירות לדירות החדשות. כחצי שנה. שלב שלישי – בניית בניינים חדשים בשטח הבניינים הישנים. כשנתיים וחצי.

מה נקבל – דירה חדשה, גדולה ורחבה יותר, ממ"ד, מחסן, מרפסת, חניה, מעליות, לובי ומפרט עשיר.

כיצד צפויה הדירה שלי לגדול – גודל הדירה ייקבע לאחר תהליך של 'בקשות להצעת מחיר' (מעין מכרז) ומו"מ עם היזם שייבחר. נוסחת החלוקה תהיה שווה ושקופה. עקרון אחד ושווה יחול על כולנו.

כיצד צפוי להראות המתחם עם תום העבודות – פיתוח המתחם יהיה ברמה גבוהה כולל פיתוח נוף, תשופר הנגישות, תיאורה סביבתית, אבטחת המתחם והחניה ועוד.

 

דני שוקרון, יו"ר

עדו רעם, מזכיר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*