אודות

מנהלת הארזים הוקמה ב-2012 על ידי נציגות ועד הבית בבניין הארזים 10. המנהלת הוקמה לאחר תקופה ארוכה (כשנתיים) של בחינת יוזמות שונות להתחדשות עירונית בבניין. בין היתר נבחנו תוכנית תמ"א 38 ותוכנית פינוי בינוי. לבסוף הגענו למסקנה שאנו כבעלי הבתים צריכים להוביל את היוזמה ולקחת על עצמנו את האחריות. לשם כך עשינו שורה ארוכה של פעילות עם אנשי מקצוע (אדריכל, עורך דין, שמאי, יועץ תחבורה ועוד) ועם רשויות התכנון (עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד השיכון).

 

הרעיון המרכזי של המנהלת הוא לקדם את תוכנית ההתחדשות העירונית באופן עצמאי מבלי להיקלע לדילמות ולניגודי האינטרסים עם יזם. ניגודי האינטרסים האלו הם מה שגרם לרוב יוזמות פינוי-בינוי שהחלו ברחבי הארץ לקרוס. לשמחתנו זכתה התוכנית שלנו והמודל לקידומה לשיתוף פעולה מצד הרשויות – עיריית ירושלים, משרד השיכון, הרשות לפיתוח ירושלים ועוד.

 

בסוף 2013 אושר הפרויקט על ידי ועדה ממשלתית בינ-משרדית. משרד השיכון גם יממן את שלב התכנון, באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים. המשמעות היא שנוכל לשמור על העצמאות שלנו בשלב התכנון. באוקטובר 2013 נערכו אסיפות של כל אחד מהבניינים וכל בניין בחר 5 נציגים למנהלת המשותפת. בישיבה הראשונה בחרה המנהלת הקמת ועדות משנה – ועדת תכנון, ועדת מידע וקהילה וועדה משפטית.

 

את האתר הקמנו כדי לעדכן אתכם, בעלי הדירות על התקדמות התוכנית. אנחנו מתחייבים לפעול בשקיפות מקסימלית ומתוך כוונה כנה לקדם את התוכנית לטובת כולנו. אנו פונים לכל מי שרוצה לסייע לפנות אלינו.

 

שדרגנו לאחרונה את אתר המנהלת וחלק מהעמודים עדיין לא מעודכנים, אנחנו עובדים כדי לשפר את האתר.